Шестой школьный день

Мэта:

  • умацаванне фізічнага, псіхічнага і маральнага здароўя, інтэлектуальнага развіцця і грамадскага станаўлення школьнікаў, удзел дзяцей і падлеткаў у карысных грамадскіх справах.

Задачы:  

  • абагульненне, пашырэнне і далейшае фарміраванне ўменняў і навыкаў здаровага ладу жыцця;
  • выхаванне патрыятычных якасцей;
  • прыцягненне бацькоў да работы школы ў шосты школьны дзень;
  • уцягненне вучняў “групы рызыкі” у запланаваную работу;
  • фарміраванне ўстойлівага інтарэсу да пазнавальнай дзейнасці,актуалізацыі творчых здольнасцей вучняў;
  • прыцягненне вучняў да розных відаў грамадска карыснай дзейнасці.

Формы і віды работы:

  • Дні здароўя
  • Спартландыя
  • Брэйн - рынг
  • Вучэбныя заняткі
  • “Вясёлыя старты”
  • Прагляд відэапраграм
  • Дзелавыя гульні
  • Музей
  • Турпаходы
  • Факультатывы
  • Секцыі
  • Гурткі
  • Агульнашкольныя акцыі
  • Працоўныя дэсанты
  • Віктарыны
  • Паездкі і экскурсіі
  • Гутаркі
  • Конкурсы

Чакаемые вынікі:

  • павышэнне ўзроўня выхаванасці вучняў;
  • умацаванне фізічнага здароўя;
  • развіццё творчага патэнцыялу асобы кожнага вучня;
  • свядомае разуменне важнасці грамадска карыснай працы,свядомы ўдзел у розных відах грамадскай работы;
  • наладжванне больш цесных кантактаў школы і сям’і.

План работы на другое паўгоддзе

                                                                                      

План

правядзення мерапрыемстваў у шосты школьны дзень

на другое паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

 

Дата

 

Мерапрыемства

Клас

Час

правядзення

Адказны

 

15.01

Дзень здароўя “Снежны снайпер”

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

10.00-12.00

 

19.00-22.00

Сплендзер А.І.

 

Касмовіч В.У.

Субоцька Л.А.

 

22.01

Выраб падзелак з непатрэбных рэчаў “Новае жыцце рэчы”

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

10.00-10.45

 

19.00-22.00

Цыганкова Ф.І.

 

Касянік Н.М.

Касянік А.М.

 

29.01

Турнір па валейболу памяці У.Высоцкага

 

 

Сплендзер А.І. Суржык А.М.

 

05.02

Гульня “Літаратурны парк”

 

Вечар сустрэчы выпускнікоў

 

1-9

 

7-11

 

10.00-10.45

 

19.00 -22.00

Суржык Л.А.

 

Саванчук Е.И.

Грищук М.И.

 

12.02

Зімовае свята “Лыжня – 2022”

 

Дыскатэка

 

1-9

 

7-11

10.00-12.00

 

19.00-22.00

Суржык А.М.

 

Суржык А.М.

Суржык Л.А.

 

 

19.02

Творчая майстэрня “Віншавальная паштоўка з 23 Лютага”

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

10.00-10.45

 

19.00-22.00

Голуб А.П.

 

Цыганкова Ф.І.

Цыганкоў У.Л.

 

26.02

Свая гульня “Культурныя асаблівасці Германіі”

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

10.00-10.45

 

19.00-22.00

Кулінка А.М.

 

Вінаградава С.А.

Кулінка А.М.

 

05.03

Конкурс чытальнікаў “Цяпло нашых сэрцаў для мілых матуль”

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

10.00-10.45

 

19.00-22.00

Саванчук А.І.

 

Грышчук М.І.

Арабей Г.І.

 

12.03

Спартыўнае свята “Сябры здароўя”

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

10.00-12.00

 

19.00-22.00

Арабей Г.І.

 

Голуб А.П.

Бут-Гусаім С.І.

19.03

Інфаўрок “Твая бяспека ў прыродзе”

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

10.00-10.45

 

19.00-22.00

 

Данчанка В.М.

 

Суржык А.М.

Суржык Л.А.

26.03

Эколага-біялагічны брэйн-рынг “Знаўцы прыроды”

 

Дыскатэка

1-9

 

   7-11

10.00-10.45

 

  19.00 - 22.00

Савіч А.В.

 

Данчанка В.М.

Савіч А.В.

 

09.04

Спартыўнае свята “Здароўе, маладосць, прыгажосць”

 

Дыскатэка

1-9

 

 

7-11

10.00 -12.00

 

 

19.00 - 22.00

Сплендзер А.І.

 

Вінаградава С.А.

Сяргейчык І.М.

 

16.04

Падарожжа ў краіну прыроды

 

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

9.00-12.00

 

19.00-22.00

Бут-Гусаім С.І.

 

Голік Т.А.

Бут-Гусаім С.І.

 

23.04

Гульня-віктарына “Казкі гуляюць па свеце”

1-9

 

10.00-10.45

 

Вінаградава С.А.

 

30.04

Трэнінг “жыцце са знакам +”

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

 

10.00-10.45

 

19.00-22.00

 

Касмовіч В.У.

 

Данчанка С.В.

Сплендзер А.І.

 

07.05

Майстар-клас “Паштоўка ветэрану”

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

 

10.00-10.45

 

19.00-22.00

 

Субоцька Л.А.

 

Касянік Н.М.

Данчанка В.М.

 

14.05

Музейная квэст-гульня

 

Спартыўны вечар

1-9

 

7-11

10.00-10.45

 

19.00-22.00

Голік Т.А.

 

Сплендзер А.І.

Суржык А.М.

 

21.05

Конкурсная праграма “Мы – сябры прыроды”

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

 

10.00-10.45

 

19.00-22.00

Сяргейчык І.М.

 

Касмовіч В.У.

Субоцька Л.А.

 

28.05

Гульнявая праграма “Мы разам”

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

10.00-10.45

 

19.00-22.00

Касянік Н.М.

 

Грышчук М.І.

Арабей Г.І.

31.05

Турыстычны злет

1-11

 

Сплендзер А.І.

Суржык А.М.

                                                                                  

                                       

 

 

свернуть

План работы на першае паўгоддзе

 

         

 

План

правядзення мерапрыемстваў у шосты школьны дзень

на першае паўгоддзе 2021/2022 навучальнага года

 

Дата

Мерапрыемства

Клас

Час правядзення

Адказны

04.09

Круглы стол «Небяспечны інтэрнэт»

1-9

10.00-10.45

 

Цыганкова Ф. І.

11.09

Эстафеты з мячом “Гуляем усе!”

 

Дыскатэка

2-9

 

7-11

10.00-11.00

 

19.00-22.00

Арабей Г. І.

 

Саванчук А.І.

Данчанка В.М.

18.09

Інтэлектуальны турнір “Deutschkenner”

 

Дыскатэка

1-9

 

 

7-11

10.00-10.45

 

 

19.00-22.00

 

Кулінка А.М.

 

 

Кацэўман Т.С.

Канявега С.В.

25.09

Прававая гадзіна “Урокі права – урокі жыцця”

 

Дыскатэка

1-9

 

 

7-11

10.00-10.45

 

 

19.00-22.00

 

Данчанка В.М.

 

 

Суржык Л.А.

Суржык А.М.

02.10

Гульня-падарожжа “10 правіл здаровага харчавання”

 

Дыскатэка

1-9

 

 

7-11

10.00-10.45

 

 

19.00-22.00

 

Голуб А.П.

 

 

Цыганкоў У.Л.

Цыганкова Ф.І.

09.10

Спартландыя “Будзь першым!”

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

10.00-12.00

 

19.00-22.00

 

Суржык А.М

 

Сплендзер А.І.

Сяргейчык І.М.

16.10

Конкурсная праграма “Вандраванне на цягніку “Здароўе”

 

Дыскатэка

 

1-9

 

 

7-11

10.00-10.45

 

 

19.00-22.00

 

Сяргейчык І.М.

 

 

Субоцька Л.А.

Вінаградава С.А.

23.10

Свая гульня “Капілка піянерскіх ведаў”

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

10.00-10.45

 

19.00-22.00

Касянік Н.М.

 

Голуб А.П.

Грышчук М.І.

30.10

Квэст-гульня “Дзіўны свет прыроды”

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

10.00-10.45

 

19.00-22.00

 

Савіч А.В.

 

Савіч А.В.

Кулінка А.М.

13.11

Спартыўнае мерапрыемства “У здаровым целе – здаровы дух”

 

Дыскатэка

1-9

 

 

7-11

10.00-12.00

 

 

19.00-22.00

 

Сплендзер А.І.

 

 

Вінаградава С.А.

Сяргейчык І.М.

20.11

Конкурсная праграма “Сям’я і кніга”

 

Дыскатэка

1-9

 

 

7-11

10.00-10.45

 

 

19.00-22.00

 

Вінаградава С.А.

 

 

Цыганкоў У.Л.

Цыганкова Ф.І.

27.11

Гульня “Падарожжа ў казку”

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

10.00-10.45

 

19.00-22.00

 

Бут-Гусаім С.І.

 

Бут-Гусаім С.І.

Голік Т.А.

04.12

Турнір знаўцаў здароўя

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

10.00-10.45

 

19.00-22.00

 

Субоцька Л.А.

 

Субоцька Л.А.

Касмовіч В.У.

11.12

Спартыўнае свята “Мы выбіраем ЗЛЖ!”

 

Дыскатэка

1-9

 

 

7-11

10.00-12.00

 

 

19.00-22.00

 

Арабей Г.І.

 

 

Саванчук А.І.

Данчанка В.М.

18.12

Вуснае падарожжа “На хвалях літаратуры”

 

Дыскатэка

1-9

 

7-11

10.00-10.45

 

19.00-22.00

 

Саванчук А.І.

 

Касянік Н.М.

Касянік А.М.

                   

 

 

 

              

                                                                                                                                 

 

 

свернуть

Рэжым работы ў шосты школьны дзень

Рэжым работы ў шосты школьны дзень на 2021/2022 навучальны год

 

МЕРАПРЫЕМСТВА

 

 

КЛАСЫ

 

МЕСЦА

 

ЧАС

 

АДКАЗНЫ

Вывучэнне прадмета “Працоўнае навучанне” па прафесіі 6113-006 “Кветкавод”

11

Каб.8

9.00-12.15

Грышчук М.І.

Вывучэнне прадмета “Працоўнае навучанне” па прафесіі 5312-001 “Памочнік выхавальніка”

10

Каб.16

9.00-12.15

Часнова Л.В.

Мерапрыемствы па Плане работы ў шосты дзень

1-9

 

10.00-11.00

 

Гурток “Выцінанка”

2-7

Каб.13

9.00-10.35

Голік Т.А.

Факультатыў “Час здароўя і спорту”

9

Сп.зала

9.00-9.45

Суржык А.М.

Грамадска-карысная праца

8

 

9.00-9.45

Данчанка С.В.

Факультатыў “Хатняя майстэрня”

6

Майст.

9.55-10.40

Данчанка С.В.

Факультатыў “Час здароўя і спорту”

8

Сп.зала

9.55-10.40

Суржык А.М.

Секцыя “АФП”

1-5

Сп.зала

10.40-11.50

Суржык А.М.

Гурток “Мастацкае тачэнне драўніны”

5-9

Майст.

10.40-11.50

Данчанка С.В.

Гурток “Турызм”

5-9

Сп.зала

11.50-13.00

Суржык А.М.

свернуть

План работы ў шосты школьны дзень